Porcuti Guinezi

AcasaAcasa  PortalPortal  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Blocarea alimentelor in gura/dinti

In jos 
AutorMesaj
Gabriela(Admin)
Admin
Admin

Puncte : 215
Data de inscriere : 24/10/2009
Varsta : 23
Localizare : Bucuresti

MesajSubiect: Blocarea alimentelor in gura/dinti   Vin Dec 25, 2009 4:40 pm

Cand avem un asftel de caz,trebuie sa actionam urgent,sa nu ne fie frica si sa ne pastram controlul.
In cazul alimentelor blocate in dinti:tinem ferm,dar nu strans,capul porcutului,si incercam sa indepartam intr-un fel sau altul bobita/samanta din dintisor.
In cazul alimentelor blocate in gura(mai rar se intampla) actionam imediat:bagam degetul in gura si incercam sa tragem sau sa impingem alimentul(se poate folosi si batul de ureche).
Acestea sunt cazuri extreme cu care m-am confruntat de-a lungul a doi ani de experienta porceasca,insa nu faceti asta decat cand este neaparata nevoie!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://porcutguinez.wikiforum.ro
Alle
Moderator
Moderator

Puncte : 41
Data de inscriere : 28/11/2009
Varsta : 22
Localizare : Sighet

MesajSubiect: Re: Blocarea alimentelor in gura/dinti   Vin Dec 25, 2009 5:30 pm

Eu am patit cu ea de vreo 10 ori asa Sad prima data afost cu boaba de porumb care dupa groaza prin care am trecut si eu si am am scoso din papa ei, dar acum i`am cumparat mancre de la prestige si i`am pus, dupa cateva zile, vad porcuta ca da din cap din nou, exact cum facea cand i se bloca boaba de porumb intre dinti. Am sarit repede din pat, caci era seara si ma pregateam de culcare, am prins`o si i`am tras de mancarica blocata intre dintisori. Era o rondea din aceea de lucerna cu gaura in mijloc. Va sugerez tuturor sa le rupeti in doua pentru a minimaliza riscul. Eu acum asa fac.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.betweentwotrueloves.wordpress.com

Blocarea alimentelor in gura/dinti
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Porcuti Guinezi :: Boli,urgente,medici,farmacii :: Urgente!-
Mergi direct la: